Начало Нагоре ЗА КОНТАКТИ СЪДЪРЖАНИЕ
           
        2009/2010 състезания

               

2016/2017 състезания
2015/2016 състезания
2014/2015 състезания
2013/2014 състезания
2012/2013  състезания
2011/2012 състезания
2010/2011състезания
2009/2010 състезания
2008/2009 състезания
2007/2008 състезания
2006/2007 състезания
2005/2006 състезания
2004/2005 състезания
2003/2004 състезания
2002/2003 състезания

 

Ученичка от нашето училище с награда за читател на 2009 година

Градска библиотека „Пеньо Пенев” за пръв път обяви награди за най-активен читател на изминалата година. За наша огромна радост носител на наградата за най-активен читател на детския отдел на библиотеката за 2009 г. стана Габриела Асенова Иванова, на 11 години,  от пети „б” клас от ОУ „Пенчо Славейков”с 204 прочетени книги през годината.

* * *        

В ПМГ „Иван Вазов” се проведе междуучилищно състезание по английски език. В него участваха ученици от седми клас. Отборът на ОУ „Пенчо Славейков” се класира на 3-то място.

* * *

ЧЕСТИТО

 на ТАТЯНА ДИМИТРОВА ВАНЧЕВА - ІІІа клас
класирала се на VІ място в  ОБЛАСТНИЯ КРЪГ
на  националното състезание  за  третокласници
"ЗНАМ И МОГА" 2010

* * *

ЧЕСТИТО

Александър Бойков Жиков - 7в клас
Даяна Георгиева и Павлина Павлова - 7в клас

КЛАСИРАНИ ЗА НАЦИОНАЛНИЯ КРЪГ НА
ОЛИМПИАДАТА ПО ИНФОРМАЦИОННИ ТЕХНОЛОГИИ

* * *

ЧЕСТИТО
НА НАГРАДЕНИТЕ В МАТЕМАТИЧЕСКОТО СЪСТЕЗАНИЕ
"ЕВРОПЕЙСКО КЕНГУРУ"

ІІ място
Иван Димитров Кисьов - клас
ІV място
Виктория Антонова Дечева - клас
Дейвид Живков Дойчев -
клас
V място
Богомил Веселинов Коларов -
клас
Гергана Георгиева Гочева - клас
Стивън Пламенов Милев -
клас

* * *

ЧЕСТИТО НА КЛАСИРАНИТЕ В ЛИНГВИСТИЧНО КЕНГУРУ

име

клас

език

точки

място

преподавател

Мартин Аспарухов Сестримски

Англ.език

165

І

М.Димова

Надежда Николаева Николова

Англ.език

135

ІІ

Г.Маринова

Жулиен Димчев Колев

Англ.език

155

І

М.Димова

Димитър Тошков Джангозов

Англ.език

150

ІІ

М.Димова

Мирослава Николова Иванова

Англ.език

165

ІІ

Сл.Колева

Пламена Иванова Иванова

Англ.език

165

ІІ

Сл.Колева

Рая Миткова Димитрова

Немски ез.

105

І

Д.Гочева

Мила Иванова Римпопова

Немски ез.

95

ІІ

Д.Гочева

Симона Андонова Андонова

Немски ез.

95

ІІ

Д.Гочева

Мария Кирилова Кирева

Немски ез.

85

ІІІ

Д.Гочева

Ренате Майер

Немски ез.

200

І

Д.Гочева

Константин Йовков Грозев

Немски ез.

190

ІІ

Д.Гочева

Славея Емилова Захариева

Немски ез.

155

ІІІ

Д.Гочева

И СПЕЦИАЛНИ АДМИРАЦИИ КЪМ РЕНАТЕ МАЙЕР, КОЯТО ПОЛУЧИ МАКСИМАЛЕН БРОЙ ТОЧКИ 200 т. И КОНСТАНТИН ЙОВКОВ СЪС - 190 т.

* * *

Допуснатите ученици до ОБЛАСТЕН КРЪГ НА СЪСТЕЗАНИЯТА ОТ НАЦИОНАЛНИЯ КАЛЕНДАР  
може да видите от... ТУК

* * *

Допуснатите ученици до областен кръг на олимпиадите
може да видите от... ТУК

* * *

ЧЕСТИТО

на победителите в
ОБЩИНСКОТО МАТЕМАТИЧЕСКО СЪСТЕЗАНИЕ
"ЗНАЕЩИ И МОЖЕЩИ В ЕВРОПА" 27.02.2010г.

      Име, презиме, Фамилия                    Клас      преподавател    Точки Място

Недена            Николова    Кръстева       ІІ а           М.Стефанова        24              1
Полина            Ивова          Иванова        ІІ а           М.Стефанова        24              1
Иван                Димитров   Кисьов           ІІ г            Д.Цветкова            22               3

Александър    Димитров   Генев             ІІІ г           Б.Тренева              23               1
Християн        Николаев    Карагьозов    ІІІ в          К.Нечева                 20              2

Константин     Йовков        Грозев            ІV а         Я.Събева               23              3
Ренате             Майер                                   ІV г         Ст.Иванова           23              3

Емил            Койчев              Петков          VІ а            Й.Карчева           20              2

   

* * *

ЧЕСТИТО
на наградените в КОЛЕДНОТО МАТЕМАТИЧЕСКО СЪСТЕЗАНИЕ

          име  на ученика                            клас    място      преподавател
Йоана              Ангелова        Йорданова                         І                   Б.Христова
Недена
             Николаева      Кръстева                           І                   М.Стефанова
Александър
     Димитров       Генев                                  І                   Б.Тренева
Габриела
         Кирилова       Георгиева                           ІІІ                  Б.Христова
Богомил
          Веселинов     Колаков                              ІІІ                  М.Русева
Ренате
             Майер                                                     ІІІ                  Ст.Иванова
Зорница
           Жекова          Жекова                              ІІІ                  Л.Янева
Гергана
            Георгиева      Гочева                              ІV                 М.Русева
Теодор
            Делианов       Тончев                                ІV                 М.Русева
Рая
                  Миткова         Димитрова                         ІV                 М.Тенчева
Емил
                Койчев           Петков                             І V                 Й.Карчева
Иван
                Димитров       Кисьов                              V                  Д.Цветкова
Стивън
             Пламенов       Милев                              V                  М.Тенчева

 

* * *

Поздравления за всички ученици и учители, който се включиха в „Проектът на нашия клас – за живот без тютюн 2” и се класирахме на ІІІ място от 150 проекта.

Възрастова категория 5-8 клас
I място
VІІ аклас, Основно Училище „Атанас Манчев”, гр. Айтос, име на клипа: „Не се предавай на желанието”.
II място
VII а клас,, Основно училище „Васил Левски”, град Враца, име на клипа: „Не е нужно да пушиш, за да бъдеш харесван!”
III място

7 бклас, Основно училище„Пенчо Славейков”, Димитровград, име на клипа: „Да растем без тютюнев дим!” - /можете да свалите от ТУК/


Награждаване

* * *

ЧЕСТИТО

НА КЛАСИРАНИТЕ ОТ МАТЕМАТИЧЕСКОТО СЪСТЕЗАНИЕ
"ИВАН САЛАБАШЕВ", 5 ДЕКЕМВРИ 2009 г.

Име, презиме и фамилия

Преподавател

клас

точки

класране

1

Станка

Недева

Иванова

Лилия Янева

19

І място

2

Николай

Ивайлов

Димов

Маруся Димова

18

ІІ място

3

Александър

Димитров

Генев

Боряна Тренева

19

ІІ място

4

Недена

Николаева

Кръстева

Марияна Стефанова

17

ІІІ място

5

Константин

Йовков

Грозев

Яна Събева

15

ІІІ място

6

Златомир

Станимиров

Иванов

Станка Иванова

15

ІІІ място

7

Алекс

Митков

Недялков

Маргарита Тенчева

14

ІV място

8

Димитър

Тошков

Джангозов

Станка Иванова

14

ІV място

9

Мария

Стефанова

Николова

Лилия Янева

14

ІV място

10

Антонио

Вениалинов

Бушев

Лилия Янева

14

ІV място

11

Николай

Пламенов

Пасков

Лидия Георгиева

8

ІV място

   

* * *

Честито

на наградените в математически турнир "Черноризец Храбър"
Димитровград, 1ноември 2009 г.

ИМЕ

КЛАС

МЯСТО

ПРЕПОДАВАТЕЛ

Денис Дянков Дечев

4 а

І

Яна Събева

Петър Стефчев Кърчев

3 б

ІІ

Ир. Атанасова

Димитър Тошков Джангозов

4 г

ІІ

Ст. Иванова

Златомир Станимиров Иванов

4 г

ІІІ

Ст. Иванова

Жулиен Димчев Колев

4 а

ІV

Яна Събева

Нели Данчева Димитрова

4 г

ІV

Ст. Иванова

Александър Димитров Генев

3 г

V

Б. Тренева

* * *

Честито

на Алекс Митков Недялков- ІІІа клас с преподавател М. Тенчева
класиран на ІІІ място и награден в математическо състезание "Хитър Петър" Габрово, 10 октомври 2009 г.

* * *

Ученици от нашето училище взеха участие и заеха призови места в конкурс за слънчев часовник посветен на Европеиска "Нощ на учените", която се провежда в 11 града в България.

І място
Любослав Динев - VІ в клас

   

ІІ място
Силвия Митева - VІІ б клас

ІІІ място
Пламен Стефанов - VІ г клас

Участници:

  1. Виктория Георгиева - VІІ б

  2. Мая Ризова - VІІ а

  3. Георги Гьоков - VІ д

  4. Димитър Славов - VІ д

  5. Живка Шаркова - VІ д

  6. Живко Шарков - VІ д

  7. Симона Мартинова - VІ д

  8. Стиляна Красимирова - VІ г

  9. Мария Кирчева VІ г

  10. Ивелина Димитрова - VІ г

Часовниците са включени в общоградска изложба във фоайето на Общината.

Класираните ученици бяха наградени с Атласи и книги свързани с астрономията съдържащи богати цветни илюстрации и стихосбирка със стихове от български учени.Останалите участници също получиха награди - ключодържатели с фенерче и сертификат за участие.

Наградите бяха връчени в зала "Гросето" от председателя на общинския парламент г-жа К. Чалъкова и кмета г-н Ст. Димитров

* * *

Честито на Кристина Янакиева - Vа клас с преподавател Г. Галев,
класирана на ІІ място в конкурс за рисунка "Аз и гората" посветен на Европейската седмица на гората.

* * *

На 17.04.2010г. в гр. Хасково се проведе Фестивал на руската песен. Дуетът Веселина Славова Димитрова и Вероника Славова Георгиева с музикален ръководител Антонина Димитрова спечели специалната награда „Млад талант” с изпълнението на песните „Катюша” и „Маленькая страна”.

На 17 – 18. 04. 2010г. в гр. Панагюрище се проведе VІ национален фестивал на патриотичната песен „Родолюбие” 2010. За първи път в него взе участие ДВГ „Патиланци” с музикален ръководител Антонина Димитрова. Там порасналите „Патиланци” изпълниха за първи път на сцена най-новата си патриотична песен „Люлякова вечер в Ловеч” т. Н.Вълчев, м.Антонина Димитрова и ар. Красимир Чанов и песента „Родна реч” в аранжимент на Коста Арнаудов. От силната конкуренция не се уплаши и индивидуалният изпълнител Кристиян Миланов Нейков и по един блестящ начин изпълни песните”Хубава си, моя  горо” и „У дома”.

   

 

 

 

 


 

Полезни сайтове

MOH           

РУО-Хасково

LiveEDU.BG

Национален образователен портал

виртуална библиотека

Словото - българската виртуална библиотека

НАЦИОНАЛНА МРЕЖА ОТ ВИРТУАЛНИ БИБЛИОТЕКИ

Уикипедия 

e-Twinning

Е-образование

ЕЛЕКТРОННИ КНИГИ

ЦАРСТВОТО НА ПРИКАЗКИТЕ

Портал за Деца и Родители

ДЕЧИЦА - забавен детски сайт

Аз-детето - българският детски портал

 
 

 

Изработване и администриране на сайта: Катя Гочева
e-mail: kgocheva66@abv.bg,
 Skype:katia.gocheva
Последна промяна: 30.11.2016